Jesteś tutaj: Strona Główna > Archiwum 2012

Galeria zdjęć grudzień 2012

Budowa wieży RETIS W2000F H=30m k. Wieldządza (woj. kujawsko-pomorskie)

W ramach realizacji kolejnego projektu unijnego w województwie kujawsko-pomorskim podjęliśmy się budowy wieży antenowej RETIS W2000F o wysokości 30m. Wieża W2000F to konstrukcja bezodciągowa, osadzona na fundamentach, posiadająca drabinkę w środku oraz podest roboczy. Konstrukcja wieży została skręcona na ziemi, a następnie przy wykorzystaniu dźwigu nastawiona na segmencie dolnych osadzonym na fundamentach.

październik 2012

Budowa infrastruktury telekomunikacyjnej k. Lubina

Na przełomie września i października 2012r przy współpracy z NETIONA sp. z o.o. realizowaliśmy projekt budowy infrastruktury telekomunikacyjnej na zlecenie OrNet sp. z o.o. W ramach realizacji projektu zbudowaliśmy 13 stacji antenowych RETIS M435 o wysokościach 10-22m. Posadowienie konstrukcji we wskazanych lokalizacjach wymagało indywidualnego podejścia - nasze biuro projektowe zaproponowało takie rozwiązania, które spełniały zarówno postawione założenia projektowe jak i specyficzne wymagania klienta.

Galeria zdjęć listopad 2012

Realizacja projektu unijnego k. Pułtuska

W listopadzie 2012 roku, na zlecenie SYMETRA, zakończyliśmy realizację projektu unijnego budowy infrastruktury telekomunikacyjnej koło Pułtuska. Zlecenie obejmowało budowę 8 stacji nadawczo-odbiorczych o wysokościach 8-24m. Jedną z konstrukcji był RETIS M1000F o wysokości 21m - maszt posiadający łączenie na flanszach oraz drabinkę do wchodzenia w środku.

Galeria zdjęć czerwiec 2012

Montaż konstrukcji pomiarowej o wys. 122m k. Pietraszyna.

Kolejna z planowanych inwestycji budowy masztu pomiarowego zakończona sukcesem. Jako pierwsi w Europie zbudowaliśmy aluminiowy kratownicowy maszt pomiarowy o wysokości aż 122m. Inwestycja zlokalizowana jest k. Pietraszyna w województwie śląskim. Maszt ma posłużyć do pomiaru kierunku i prędkości wiatru dla przyszłej inwestycji farmy wiatrowej.

kwiecień 2012

Realizacja inwestycji na zlecenie Radio-NET Łowicz

W kwietniu zakończyliśmy realizację dwóch inwestycji budowy stacji nadawczo-odbiorczych na zlecenie Radio-NET Łowicz. Nasze konstrukcje zostały wzniesione w miejscowości Kiernozia (wieża o wysokości h35m) oraz Sokołów Kolonia (maszt o wysokości 24m).

maj 2012

Budowa masztu pomiarowego 100m w woj. dolnośląskim.

Kolejna z planowanych inwestycji budowy masztu pomiarowego zakończona sukcesem. To kolejny maszt wzniesiony w województwie dolnośląskim - tym razem o wysokości 100m.

kwiecień 2012

Montaż masztów pomiarowych o wysokości 100m.

W kwietniu zrealizowaliśmy trzy inwestycje budowy konstrukcji do pomiaru prędkości i kierunku wiatru o wysokości 100m. Inwestycje zostały zrealizowany w województwach: kujawsko-pomorskim, dolnośląskim, łódzkim.

marzec 2012

Budowa masztów na stacjach elektroenergetycznych: LIGOTA, ROZDZIEŃSKI.

W marcu zakończyliśmy kolejną z inwestycji zleconych przez ELTEL NETWORKS OLSZTYN S.A. Zakres zleconych prac obejmował wykonanie opinii technicznych, dokumentacji projektowych, wykonanie konstrukcji oraz ich montaż. Konstrukcje zostały wybudowane na stacjach elektroenergetycznych w KATOWICACH - LIGOTA, ROZDZIEŃSKI.

marzec 2012

Montaż masztu pomiarowego 80m w woj. kujawsko-pomorskim.

Z powodzeniem zrealizowaliśmy kolejną inwestycję budowy konstrukcji do pomiaru i prędkości wiatru o wysokości 80m. Maszt został wzniesiony w województwie kujawsko-pomorskim na zlecenie jednej z lokalnych firm.

marzec 2012

Budowa infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie woj. kujawsko-pomorskiego

W marcu tego roku rozpoczęliśmy realizację kolejną dużą inwestycję budowy infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - powiat bydgoski. Inwestycja jest realizowana dzięki środkom pozyskanym z dotacji unijnych w ramach działania 8.4 "Zapewnienia dostępu do Internetu na etapie 'ostatniej mili' Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka" na lata 2007-2013 pod tytułem: "Zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu poprzez budowę infrastruktury szerokopasmowego Internetu".

styczeń 2012

Instalacja masztu pomiarowego 80m w woj. wielkopolskim

W województwie wielkopolskim, pomimo zimowych przeciwności, z powodzeniem zbudowaliśmy kolejny maszt 80m do pomiaru kierunku i prędkości wiatru.

styczeń 2012

Instalacja masztu M650F o wysokości 15m w Chorzowie

Na zlecenie ELTEL Networks Olsztyn S.A. przygotowaliśmy dokumentację projektową, wykonaliśmy oraz zainstalowaliśmy maszt antenowy z serii M650F o wysokości 15m - aluminiowy maszt kratownicowy RETIS zastąpił stalowy maszt rurowy. Konstrukcja budynku wymagała szczególnego podejścia. Należało wykonać i zamontować wzmocnienie pod podstawę masztu (tu przy montażu niezbędne były prace alpinistyczne), natomiast odciągi konstrukcji zostały zamocowane do specjalnie przygotowanych wsporników kotwiących.

Nasi partnerzy:

www.cyberbajt.pl

2013 RETIS Wszelkie prawa zastrzeżone.